Det trykte program kan fås på bibliotekerne. Du kan se og printe det trykte program ud her:
TORSDAG 12. NOVEMBER |
Klokken |
Alder |
Forestilling/aktivitet |
Spillested |
14.00-16.00 |
Hele familien |
Dukkeværksted |
Lunden, sal 2 |
15.00-16.45 |
Familie fra 10 år |
Forman Brothers Theatre: Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
15.30-16.10 |
Hele familien |
Mr. Barti og Maruka |
Gjern Bibliotek |
16.45-17.45 |
Voksne |
A Backstage View i Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
16.00-16.45 |
4-10 år |
Musikteatret Undergrunden: Fyrtøjet |
Lunden, sal 1 |
16.00-16.25 |
2-4 år |
Uppercut Danseteater: Flip flap |
Jysk Musik & Teaterhus, lille sal |
16.00-16.45 |
Hele familien |
Viktor Antonov: Det lille cirkus/Circus on Strings |
Silkeborg Bibliotek, salen |
19.30-21.10 |
Familie fra 12 år |
Åbningsaften med Thalias Kompagnons og ensembleKONTRASTE: Tryllefløjten |
Jysk Musik & Teaterhus, store sal |
|
FREDAG 13. NOVEMBER |
Klokken |
Alder |
Forestilling/aktivitet |
Spillested |
14.00-16.00 |
Hele familien |
Dukkeværksted |
Lunden, sal 2 |
15.00-16.00 |
Fra 8 år |
Film i Bio: Peter og ulven - Et spil med sten - Picnic med Weissmann |
Bio på Papirfabrikken |
15.30-16.15 |
Hele familien |
Viktor Antonov: Det lille cirkus/Circus on Strings |
Kjellerup Bibliotek |
16.00-16.45 |
Voksne |
Foredrag om Iransk Dukketeater |
Bio på Papirfabrikken |
16.00-16.30 |
2-4 år |
Jytte Abildstrøms Teater: Klippetiklop |
Lunden, sal 3 |
16.30-17.10 |
Hele familien |
Mr. Barti og Maruka |
Silkeborg Bibliotek, frokoststuen |
18.30-19.30 |
Fra 12 år |
Theatre Anpu: Romeo og Julie |
Den Kreative Skole, teatersalen |
19.00-20.00 |
Fra 13 år |
Sofie Krog Teater: The House erstattes af De tre musketerer |
Performers House |
19.00-20.45 |
Familie fra 10 år |
Forman Brothers Theatre: Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
20.45-21.45 |
Familie fra 10 år |
A Backstage View i Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
20.15-21.20 |
Voksne |
Figurentheater Wilde & Vogel: Spleen |
Jysk Musik & Teaterhus, lille sal |
21.30-23.00 |
Voksne |
Stuffed Puppettheatre: Schickelgruber |
Jysk Musik & Teaterhus, store sal |
Til toppen |
LØRDAG 14. NOVEMBER |
Klokken |
Alder |
Forestilling/aktivitet |
Spillested |
10.00-12.00 |
Hele familien |
Dukkeværksted |
Lunden, sal 2 |
10.00-10.30 |
2-5 år |
Teater Månegøgl: Et hul i maleriet |
Silkeborg Bibliotek, salen |
10.00-11.05 |
Voksne |
Figurentheater Wilde & Vogel: Spleen |
Jysk Musik & Teaterhus, lille sal |
10.30-11.00 |
2-4 |
Teater 83: Min karrusel |
Lunden, sal 3 |
11.00-11.45 |
4-10 år |
Musikteatret Undergrunden: Fyrtøjet |
Kjellerup Bibliotek |
11.00-11.35 |
4-9 år |
Det lille Turneteater: Grev Gris |
Den Kreative Skole, dansesalen |
11.00-11.40 |
3-5 år |
Randers Egnsteater: Åh din lille klovn |
Silkeborg Bibliotek, frokoststuen |
11.05-12.05 |
Voksne |
Figurentheater Wilde & Vogel: Workshop |
Jysk Musik- og Teaterhus, lille sal |
11.30-12.10 |
Hele familien |
Mr. Barti og Maruka |
Lunden, sal 1 |
12.30-13.20 |
Fra 6 år |
Gruppe 38: Poul sine høns |
Vestergadehallen, scene 1 |
13.00-13.30 |
2-5 år |
Teater Månegøgl: Et hul i maleriet |
Silkeborg Bibliotek, salen |
13.00-14.00 |
Fra 13 år |
Sofie Krog Teater: The House AFLYST |
Performers House |
13.00-15.00 |
Hele familien |
Dukkeværksted |
Lunden, sal 2 |
13.00-13.45 |
Fra 7 år |
Svalegangens Dukketeater: Nattergalen |
Lunden, sal A |
13.30-14.00 |
2-4 år |
Teater 83: Duft |
Lunden, teaterbussen |
14.00-14.40 |
5-10 år |
Teater Refleksion: Den grimme ælling |
Vestergadehallen, scene 2 |
14.00-14.35 |
4-9 år |
Det lille Turneteater: Grev Gris |
Den Kreative Skole, dansesalen |
14.30-15.15 |
5-10 år |
Meridiano: Genesis |
Den Kreative Skole, teatersalen |
15.00-16.00 |
Fra 8 år |
Film i Bio: Peter og ulven - Et spil med sten - Picnic med Weissmann |
Bio på Papirfabrikken |
15.00-15.45 |
Hele familien |
Viktor Antonov: Det lille cirkus/Circus on Strings |
Silkeborg Bibliotek, salen |
15.30-16.00 |
2-4 år |
Teater 83: Min karrusel |
Lunden, sal 3 |
15.30-16.10 |
Fra 7 år |
Svalegangens Dukketeater: Nattergalen |
Lunden, sal A |
15.30-17.15 |
Familie fra 10 år |
Forman Brothers Theatre: Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
16.00-17.30 |
Fra 8 år |
Carte Blanche: Kalejdoskop |
Langsøskolen, hallen |
16.00-16.40 |
Fra 14 år |
Stuffed Puppettheatre: Punch and Judy in Afganistan |
Lunden, sal 1 |
16.00-16.55 |
Famlie fra 8 år |
Theatre Alfa: De tre musketerer |
Jysk Musik & Teaterhus, lille sal |
16.00-16.50 |
Familie fra 10 år |
Paolo Nani: The Shocking Puppet Show |
Den Kreative Skole, forhallen |
16.30-17.10 |
Fra 3 år |
Teatret Svanen: Snehvide (erstatter Marionetspilleren) |
Vestergadehallen, scene 3 |
17.15-18.15 |
Familie fra 10 år |
A Backstage View i Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
19.00-19.50 |
Fra 6 år og voksne |
Compagnie La Pendue: Politiet efter os/Poli Degaine AFLYST |
Performers House |
20.30-21.35 |
Voksne |
Figurentheater Tübingen: Salto Lamento |
Jysk Musik & Teaterhus, store sal |
Til toppen |
SØNDAG 15. NOVEMBER |
Klokken |
Alder |
Forestilling/aktivitet |
Spillested |
10.00-12.00 |
Hele familien |
Dukkeværksted |
Lunden, sal 2 |
10.00-11.00 |
Voksne |
Workshop med Figurentheatre Tübingen |
Jysk Musik & Teaterhus, store sal |
10.00-10.45 |
4-10 år |
Meridiano: Anima |
Den Kreative Skole, teatersalen |
10.00-11.30 |
Fra 8 år |
Carte Blanche: Kalejdoskop |
Langsøskolen, hallen |
11.30-12.35 |
Fra 12 år og voksne |
Film i Bio: The Last Caravan |
Bio på Papirfabrikken |
12.00-12.40 |
Hele familien |
Mr. Barti og Maruka |
Silkeborg Bibliotek, salen |
12.30-13.15 |
4-10 år |
Musikteatret Undergrunden: Fyrtøjet |
Vestergadehallen, scene 1 |
13.00-13.45 |
4-10 år |
Meridiano: Anima |
Den Kreative Skole, teatersalen |
13.00-13.50 |
Fra 6 år og voksne |
Compagnie La Pendue: Politiet efter os / Poli Degaine AFLYST |
Performers House |
13.00-14.30 |
Fra 8 år |
Carte Blanche: Kalejdoskop |
Langsøskolen, hallen |
13.30-14.05 |
3-8 år |
Dockteaterverkstan: Abekunster |
Lunden, sal 1 |
14.00-14.40 |
5-10 år |
Teater Refleksion: Den grimme ælling |
Vestergadehallen, scene 2 |
14.00-14.55 |
Famlie fra 8 år |
Theatre Alfa: De tre musketerer |
Jysk Musik & Teaterhus, lille sal |
14.30-15.15 |
4-9 år |
Jytte Abildstrøms Teater: Helten og filuren |
Lunden, sal 3 |
14.30-15.00 |
2-4 år |
Teater 83: Duft |
Lunden, teaterbussen |
15.00-16.00 |
Fra 8 år |
Film i Bio: Peter og ulven - Et spil med sten - Picnic med Weissmann |
Bio på Papirfabrikken |
15.00-15.50 |
Hele familien |
Viktor Antonov: Det lille cirkus/Circus on Strings |
Silkeborg Bibliotek, salen |
15.30-17.15 |
Familie fra 10 år |
Forman Brothers Theatre: Obludarium |
Pladsen ved Performers House |
15.30-16.10 |
Fra 3 år |
Teatret Svanen: Den lille prins |
Vestergadehallen, scene 3 |
15.30-16.05 |
3-8 år |
Dockteaterverkstan: Abekunster |
Lunden, sal 1 |
15.30-16.40 |
Fra 10 år |
Møllen og Nørregaards Teater: Den indbildt syge |
Jysk Musik & Teaterhus, store sal |
Billetter
Billetter kan købes på Silkeborg Bibliotekerne eller www.silkeborgbilletten.dk
Mere om billetsalg
Trykt program
Det trykte program kan fås på bibliotekerne. Du kan se og printe det trykte program ud her:
Det trykte program (pdf - 72 sider - 6 mb)
Kort programoversigt til udprint (2 sider) (pdf)
|
Til toppen |